Odsłonięcie tablicy upamiętniającej działalność mgr inż. Jana Rudowicza – MikroB S.A.

W środę 17 października odbyła się uroczystość nadania imienia mgr inż. Jana Rudowicza auli(sali konferencyjnej) w Zakładzie Elementów i Systemów Automatyki Przemysłowej „MikroB” S.A. w Ostrowie Wielkopolskim.  Aula została zaprojektowała przez magistra inżyniera Jana Rudowicza oraz nadzorowana przez niego podczas budowy. Prezes Czesław Jarząb wygłosił wspaniałą i wzruszająca przemowę o działalności i zasługach dyrektora Jana Rudowicza. Z treści przemówienia wynikało, że wszyscy pracownicy MikroB’u byli bardzo zżyci i do tej pory nie potrafią otrząsnąć się po stracie tak wybitnego specjalisty. Ciągle brakuję im jego rad. Wiadomości, które posiadał były bardzo cenne i pomocne. Był mądrym i cenionym fachowcem oraz człowiekiem o dobrym sercu.  Przechodząc korytarzem spoglądają na puste miejsce w biurze. Oczami serca widzą Jana jak przechadza się po firmie w zadumie…

Mgr inż. Jan Rudowicz był również wybitnym i bardzo lubianym nauczycielem w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Kochany Wujku! Wielkieś nam uczynił pustki w domu naszym, Pełno nas, a jakoby nikogo nie było… brakuje nam Twoich cennych wskazówek, brakuje nam przede wszystkim Ciebie.